• Felieton,  Publicystyka

    Przemysł mody

    W dzisiejszych czasach moda jest rzeczą powszechną i standardowego człowieka stać na dość dużo ubrań, dlatego często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak ciężkiej pracy i dużego kosztu finansowego wymaga stworzenie materiału i uszycie z niego odzieży, jednak mimo tego, iż sam proces jest kosztowny, ubrania są niesamowicie tanie, a jak wiadomo, producenci nie będą z czystej dobroci brać za coś mniej pieniędzy niż w to włożyły, więc na czym oszczędzają? W tym artykule postaram się zwrócić uwagę na wiele nieetycznych praktyk wiążących się z przemysłem mody. Mikrotrendy i fast fashion W ciągu ostatnich lat, ubrania się stały czymś osobliwie ważnym, wiele z nas czuje podświadomą potrzebę, aby nadążyć…

  • Nasi Poeci

    Czerń i Biel

    Bywałem patrzeć na świat przez me okulary Patrząc przez te wybitnie złote bramy. Lecz teraz widząc ten kres murowany Zimny i chłodny jak ten brat zuchwały. Jak jesień kolorowa, Czasem żółta a czasem czerwona Ale wciąż cyniczna i smutna jakby zagubiona. Teraz jedyne co widzę to czerń Pełną i bladą jak nocy odcień. Bo życie jako artysta maluje tylko te Chłodne i smutne ową czerń i biel. Cich

  • Publicystyka

    Siostrzana miłość Little Mix – recenzja „Between Us”

    Rok 2020 był dla żeńskiego girlsbandu Little Mix bardzo burzliwy. Własny program Little Mix: The Search, promocja szóstego albumu grupy Confetti, prowadzenie MTV EMA 2020 bez Jesy Nelson, która miesiąc później (14.12.2020 r.) opuściła zespół po 9 latach działalności, aby skupić się na swoim zdrowiu psychicznym. Choć był to oficjalny powód opuszczenia zespołu już w tym roku rozpoczęła swoją solową karierę, a nawet wydała swoją pierwszą piosenkę z Nicki Minaj, o której było ostatnio głośno, jednak w tym negatywnym świetle.  Tymczasem Little Mix działa jako trio w składzie: Leigh-Anne Pinnock, Perrie Edwards oraz Jade Thirlwall. Nie przestały tworzyć nowej muzyki, a efektem ich pracy jest ich siódmy album Between Us,…

  • Publicystyka

    Latibule

    Komfort. Bezpieczeństwo. Ucieczka. Trzy słowa, które mogą połączyć się w jedno znaczenie. Jak dużo osób by odczuć komfort wybiera ucieczkę w celu znalezienia się we WŁASNEJ bezpiecznej strefie? Wielu. W końcu skoro mamy możliwość wracania i przebywania w swojej przystani komfortu, dlaczego mielibyśmy tego nie robić? Takie miejsce, gdzie zostawiamy całe gówniane realia za sobą i na pewien moment olewamy problemy, cały wir problemów w które wplątani jesteśmy. Tylko, że pozostawanie w miejscu przez dłuższy czas nie rozplącze węzła który sami zacieśniliśmy. Okazuje się, że istnieje mało znane, nie tłumaczone z norweskiego na inne języki słowo latibule. Właśnie ten jeden wyraz oznacza to miejsce które posiada w sobie bezpieczeństwo, komfort.…

  • Felieton,  Galeria

    Warsztaty dziennikarskie Kraków 2021

    W dniach 21-22 października 2021 roku klasa 1b uczestniczyła w warsztatachdziennikarskich w Krakowie. Opiekunami wycieczki byli Pan prof. Paweł Szymski, Pani prof. DanutaMatusz oraz Pani prof. Jolanta Jastrzębska. Warsztaty były prowadzone przez doświadczonychdziennikarzy z wieloletnim stażem. Przed zajęciami mieliśmy możliwość zwiedzenia schronu znajdującego się pod szpitalemim. Stefana Żeromskiego w Nowej Hucie. Towarzyszył nam przewodnik, który starał się namciekawie opowiedzieć historię tego szpitala podziemnego przygotowanego na wypadekwojny, ale i także przekazał nam najważniejsze informacje na temat danego pomieszczeniaoraz rzeczy tam się znajdującej. Pierwsze zajęcia były prowadzone przez Dawida Serafin, dziennikarz Onetu. Tematemspotkania był wywiad. Na początku opowiedział nam o budowie tego typu reportażu,pokazując nam swoje własne reportaże jako przykłady. Następnie powiedział…