-
Wielki pasjonat muzyki – rozmowa z Adamem Potocznym ,,Człowiekiem Orkiestry”
Skąd wzięła się u Pana pasja do muzyki? Jest Pan muzykiem z wykształcenia czy z zamiłowania? Pamiętam jak w dzieciństwie moja mama kupiła gdzieś akordeon, który miał tylko dwanaście basów. Poszedł na niego cały baran. Na tamte czasy (lata pięćdziesiąte) był to ewenement. Później trochę grałem na tym akordeonie. Poszedłem do liceum pedagogicznego w Mielcu i był tam obowiązek gry na skrzypcach, które musiałem zaliczyć. Na studiach zacząłem grać na gitarze klasycznej i fortepianie. Po ukończeniu studiów podjąłem prace w Pałacu Młodzieży w Tarnowie i tam pracowałem z zespołami. Jako nauczyciel niewiele mogłem zarobić, więc postanowiłem wstąpić do policji w której pracowałem piętnaście lat i tam też pracowałem z zespołami…
-
Sasinująca Julka spewueniła ranking wypie*****jąc i krzycząc ***** ***
Przez ostatnie lata plebiscytu na Młodzieżowe Słowo Roku przewinęły się klasyki, które towarzyszą nam w codziennym życiu. Hajs, beka, sztos, eluwina to nasza codzienność. W tym roku wydawać by się mogło, że znowu poznamy najpopularniejsze słowa, które używała polska młodzież w tym roku. Chyba komisja spodziewała się koronaferii lub innych przymiotników określających wirusa. W tym roku kapituła plebiscytu na Młodzieżowe Słowo Roku 2020 nie ogłosiła zwycięzcy. Szkoda, ponieważ to była jubileuszowa edycja i wypadałoby kogoś wyłonić. Można by było już tego koronawirusa ogłosić. Nie ma teraz takiego dnia, gdzie nie słyszymy o tym. Według PWN: Najczęściej zgłaszane były słowa wulgarne, wyśmiewające konkretne osoby, poglądy, postawy lub płeć. Plebiscyt w tym…
-
„Duma i uprzedzenie” – recenzja
Niewielu ludzi ma w sobie dość wytrwałości, aby kochać bez cienia zachęty… Stosunkowo niedawno, za namową przyjaciółki, zdecydowałam się sięgnąć po Dumę i uprzedzenie – niewątpliwie najpopularniejsze dzieło angielskiej pisarki Jane Austen. Powieść została wydana w 1813 roku, dlatego też przygotowana byłam na opisy i dialogi pokroju twórczości Adama Mickiewicza lub Juliusza Słowackiego. Na szczęście zostałam pozytywnie zaskoczona, czego w ogóle się nie spodziewałam. Akcja powieści rozgrywa się w Anglii na przełomie XVIII i XIX wieku. Główna bohaterka – Elizabeth Bennet – jest jedną z pięciu córek państwa Bennetów. Już od pierwszych stron powieści toczy się między jej rodzicami dialog o zamążpójściu dziewcząt. Przez rozrzutność pana Benneta ciężko było im…
-
Wrogie przejęcie
Rzeczą oczywistą, jest fakt, iż nikt nie lubi być krytykowany. Krytyka, jak podaje definicja PWN, to: surowa lub negatywna ocena kogoś lub czegoś, oparta na rzeczowej analizie. Istotne jest podkreślenie, że ocena zawarta w akcie krytycyzmu, nie często mija się z prawdą. Jednak nie każdy potrafi krytykę, nawet tą konstruktywną przyjąć, a co gorsza zaakceptować i postanowić poprawę. Z falą krytyki ewidentnie nie radzi sobie ówczesna władza. Ale, gdy ma się władzę, nie ma rzeczy niemożliwych, bowiem na sposoby są sposoby. Śmiem twierdzić, że partia rządząca doskonale zdaje sobie z tego sprawę i świetnie to wykorzystuje. Nie próżnując, robiąc to co najlepiej im wychodzi, zawładnęli, a właściwie upartyjnili, kiedyś obiektywną…
-
„Najlepszy. Gdy słabość staje się siłą” – recenzja
Wiele zależy od człowieka, jeśli jest wytrwały, to przetrwa nawet najtrudniejsze momenty. Wszystko zależy od podejmowanych przez nas decyzji oraz otoczenia, w którym przebywamy. To właśnie my decydujemy o naszych losach. Poprzez wybranie dobrego kierunku, a także ludzi, którzy będą gotowi nam pomóc możemy wejść na szczyt. Jesteśmy wolni. Zdarza się tak, że ludzie często błądzą, wybierając drugą ścieżkę. Niektórzy jednak, pomimo tego dali radę wyjść z tak trudnej sytuacji. Doskonale ukazuje to książka pt. Najlepszy. Gdy słabość staje się siłą. Opisana jest w nim historia Jerzego Górskiego. Polski triathlonista przez czternaście lat brał narkotyki, sam produkował w kuchni heroinę, a jego matka wypłakiwała się w tym czasie koleżance. Już…