Archiwum

JKS ograł Nisko!

Środowy wieczór okazał się przełomowym dla drużyny czarno-niebieskich. JKS zwyciężył 4-ligowy Sokół Nisko, aż 5:1, choć początek spotkania nie zapowiadał tak wysokiego wyniku.

W pierwszej połowie Sokół okazał się dla JKS-u wyjątkowo trudnym rywalem. Zawodnicy 4-ligowca twardo stanęli w obronie i starali się przeprowadzać groźne kontry. Dobra gra opłaciła się Sokołowi, który objął prowadzenie w 31 minucie po strzale Michała Serafina. Podrażnionym jarosławianom w pierwszej połowie nie udało się już zdobyć gola.

Druga część gry to jednak popis ze strony JKS-u, któremu udało zdobyć się aż 5 bramek. Czarno-niebieskim najwyraźniej pomogła zmiana stron na oświetlonej jupiterami murawie w Maleniskach, bo już w 48 minucie do wyrównania doprowadził Bartłomiej Raba. Na prowadzenie podopieczni trenera Sawy musieli poczekać jeszcze niecały kwadrans. W 61 minucie gola zdobył Sebastian Dziedzic, po tym jak minął dwóch obrońców Sokoła i skierował piłkę tuż przy słupku, nie dając bramkarzowi szans na obronę. Kolejną bramkę piłkarze spod Bandurskiego zdobyli w 81 minucie. Strzelcem został jeden z trzech testowanych zawodników. W 85 minucie na prowadzenie 4:1 JKS wyprowadził Bartłomiej Gliniak, któremu do siatki udało się trafić zaledwie dwie minuty później, czym ustalił wynik na 5 do 1.

Kolejny sparing jarosławianie rozegrają 5 marca z Wisła Sandomierz. Miejsce spotkania oraz godzina nie są jeszcze ustalone.

5:1 Gliniak 88

JKS: Guziewicz – Gliniak, Sobol, Sokolenko, Kuliga – testowany I, Daszyk, testowany II, testowany III, Raba – Dziedzic oraz w II połowie: Strączek, Wróbel, Kycko, Pawlak, Czyż

Sokół Nisko: Tomczyszyn – Woźniak, zawodnik testowany I, Wilk, Wojtak, Tyczyński, Stępień, Lebioda, Kowal, Serafin, Sudoł oraz Dyba, Stelmach, Kwiatkowski, Socha, Kobylarz, zawodnik testowany II, Sobiło